Kurumsal

Ela Quality Resort Belek

Ela Quality Resort Belek
Kurumsal

Antalya Belek’in muhteşem doğasında, Akdeniz’in büyülü mavisiyle iç içe size özel eşsiz hikayelerle dolu bir tatil cenneti; Ela Quality Resort Belek...

Uluslararası golf turizminin cazibe merkezi Belek’te 15 golf sahası arasında yer alan Ela Resort; denize sıfır konumu, 270 m kumsalı, 1100 m²lik iskelesi, 110.000 m² yeşil alanıyla mavinin ve yeşilin en güzel tonlarını Akdeniz’in muhteşem ikliminde kusursuz bir servis anlayışıyla bir araya getiriyor.

Kurumsal
Hakkımızda
Eşsiz Bir Hikaye

Dünyaca ünlü tasarımcıların özel olarak dekore ettiği yaşam alanları, deniz ve doğa manzaralı villalar, süitler... Ela Resort’ta size ve ailenize lüksü ve konforu yaşatacak her şey en ince detayına kadar düşünüldü.

Muhteşem spor ve eğlence aktiviteleriyle her günü dolu dolu geçireceğiniz Ela Resort’ta, en değerli varlığınız çocuklarınız sadece onlara özel bir dünya Everland Q’da rüyalarındaki tatili yaşıyor.

Denizin, güneşin ve doğanın eşsiz hisleri, yüksek konfor, kusursuz bir lüks ve mükemmel servis anlayışıyla size özel anılarla dolu unutulmaz tatili Ela Resort’te yaşayın.

Değerlerimiz

Denizin, güneşin ve doğanın eşsiz hisleri, yüksek konfor, kusursuz bir lüks ve mükemmel servis anlayışı...

Size özel anılarla unutulmaz tatili Ela Quality Resort Belek’te yaşayın.

Kalite & Çevre

Ela Quality Resort Belek olarak hem geleneksel ve aktif bir çevre koruma çalışması hem de insana önem veren çalışmalarda bulunmaktayız...

Kurumsal
Ödüller
BOOKING.COM TRAVELLER REVIEW AWARDS 2020
Ela Quality Resort Belek , dünyanın en prestijli seyahat sitesi booking.com'un konuk değerlendirmeleri sonucu "Çocuk Konsepti" ödülüne layık görüldü. Tüm misafirlerimize vermiş oldukları destek için teşekkür ederiz.
QUALITY MANAGEMENT AWARDS 2019
Ela Quality Resort Belek, Quality Management Awards 2019'da, "Türkiye’nin En İyi Aile Oteli (Kundu-Belek Bölgesi)" dalında 1. olarak seçilmiştir. Bu başarıda katkısı olan herkese teşekkür ederiz.
HOTELS.COM GUESTS RATED 2019
HOTELS.COM GUESTS RATED 2019 - ALL INCLUSIVE
TRIPADVISOR MÜKEMMELLİK SERTİFİKASI 2018
2018 Tripadvisor Mükemmellik Sertifakası
QUALITY MANAGEMENT AWARDS 2018
Ela Quality Resort Belek, Quality Management Awards 2018'de, "Türkiye’nin En İyi Yönetilen Çocuk Etkinlik Oteli" dalında 1. olarak seçilmiştir. Bu başarıda katkısı olan herkese teşekkür ederiz.
BOOKING.COM 2018
Ela Quality Resort Belek , dünyanın en prestijli seyahat sitesi booking.com'un konuk değerlendirmeleri sonucu "Çocuk Konsepti" ödülüne layık görüldü. Tüm misafirlerimize vermiş oldukları destek için teşekkür ederiz.
CORAL TRAVEL STARWAY 2018 CHILD HOTEL
Ela Quality Resort Belek, Coral Travel tarafından ‘Starway World Best Hotels Child-Friendly’ listesinde ilk 25’de yerini aldı. Bu başarıda katkısı olan herkese teşekkür ederiz.
CORAL TRAVEL STARWAY 2018 TOP 100
Ela Quality Resort Belek, Coral Travel tarafından ‘Starway World Best Hotels’ listesinde ilk 100’de yerini aldı. Bu başarıda katkısı olan herkese teşekkür ederiz.
QUALITY MANAGEMENT AWARDS 2017
Ela Quality Resort Belek, Quality Management Awards 2017'de, "Türkiye’nin En İyi Yönetilen Akdeniz Bölgesi Resort Oteli" dalında 1. olarak seçilmiştir. Bu başarıda katkısı olan herkese teşekkür ederiz.
CORAL TRAVEL STARWAY 2017 TOP 100
Ela Quality Resort Belek Coral Travel tarafından ‘Starway World Best Hotels’ listesinde ilk 100’de yerini aldı. Bu başarıda katkısı olan herkese teşekkür ederiz.
TUI TOP QUALITY 2017
Ela Quality Resort Belek sizin oylarınızla bu yılın en iyi otellerinden biri seçilerek Tui Top Quality 2017 ödülüne layık görüldü. Tüm misafirlerimize bizi tercih ettikleri için teşekkür ederiz.
EN İYİ OTEL REKLAM FİLMİ - 2016
Ela Quality Resort Belek, Uluslararası İstanbul Turizm Filmleri Festivali’nde ‘Turizm Reklam Kampanyası’ kategorisinde, ‘En İyi Otel Reklam Filmi’ ödülüne layık görüldü. Ela Quality Resort Belek reklam filmi, Uluslararası Turizm Filmleri Festivali kapsamında 20 ülkede düzenlenecek festivallerde yarışarak, Türkiye’nin turizm potansiyelini dünyaya tanıtacak.
2015 AWARD WINNER
Holiday Check 2015
Turizm dünyasının en popüler seyahat portallerinden biri olan#HolidayCheck, Ela Quality Resort Belek’i, en çok tavsiye edilen oteller kategorisinde ödüllendirdi. Tüm misafirlerimize bizi tercih ettikleri için teşekkür ederiz.
MUTLULUĞUNUZ BAŞARIMIZ - RTK 2015
Ela Quality Resort Belek, Almanya’da 3 bin 500’i aşkın seyahat acentesinin üye olduğu #RTK acente birliği üyelerinin oylaması sonucu dünyanın "En iyi 5 Oteli" arasında yer aldı. Tüm katılımcılarımıza bizi tercih ettikleri için teşekkür ederiz.
MUTLULUĞUNUZ BAŞARIMIZ - TOP HOTELS 2015
Ela Quality Resort Belek, TOPHOTELS.RU portalı ziyaretçileri tarafından , ‘’dünyanın en iyi 100 oteli ‘’arasında yerini aldı ve Türkiye’deki en iyi 10 Aile dostu otelinden biri seçildi. Tüm misafirlerimize bizi tercih ettikleri için teşekkür ederiz.
MUTLULUĞUNUZ BAŞARIMIZ - TRIPADVISOR 2015
Ela Quality Resort Belek Tripadvisor tarafından en prestijli ödüllerden biri olan "2015 Mükemmellik Sertifikası'' ile ödüllendirildi. Tüm misafirlerimize bizi tercih ettikleri için teşekkür ederiz .
MUTLULUĞUNUZ BAŞARIMIZ - TUI TRAVEL 2015
Mutluluğunuz başarımız! Ela Quality Resort Belek sizin oylarınızla dünyanın en iyi otellerinden biri oldu. Tüm misafirlerimize bizi tercih ettikleri için teşekkür ederiz.
MUTLULUĞUNUZ BAŞARIMIZ - ZOOVER 2015
Ela Quality Resort Belek, Zoover tarafından düzenlenen Zoover Awards 2015’te ‘’en iyi otel ‘’ kategorisinde ödüle layık görüldü. Tüm misafirlerimize bizi tercih ettikleri için teşekkür ederiz.
Coral Travel 'Starway Worlds Best Hotels' Ödülü - 2014
Coral Travel 'Starway Worlds Best Hotels' ödülleri sahiplerini buldu. Ela Quality Resort Hotel, dünyanın en iyi 100 oteli arasında yerini aldı. Tüm misafirlerimize vermiş oldukları destek için teşekkür ederiz.
RTK Top Hotel 2014 Ödülü
Ela Quality Resort Hotel Almanya’nın 3500 RTK seyahat acentesinin üye olduğu RTK acenteler birliği, üyelerinin oylaması sonucu Top Hotel ödülüne layık görülmüştür.
2014 Travel Life Gold Ödülü
Ela Quality Resort Hotel Turizmde Sürdürülebilirlik çerçevesinde Travelife Gold Ödülünü almaya layık görülmüştür.
2014 AWARD OF EXCELLENCE
Misafirlerin kişisel deneyim ve değerlendirmeleri ile yapılan oylamada Ela Quality Resort Belek , booking.com ‘ dan " Konuk Değerlendirmelerinde Mükemmellik Ödülüne " layık görüldü. Tüm misafirlerimize vermiş oldukları destek için teşekkür ederiz.
2014 TOP HOTELS
Rusya’nın en önemli seyahat portalı olan Tophotels.ru ziyaretçileri tarafından yapılan oylamada Ela Quality Resort Belek Türkiye'nin En İyi 100 Oteli arasında yerini aldı. Tüm misafirlerimize bizi tercih ettikleri için teşekkür ederiz.
Beyaz Yıldız
Sürdürülebilir Çevre ve Verimlilik Programı
Ela Mutfağı Altın Basıyor - 2012
“Türk Mimarisi ve Gastronomisi” ile Türkiye turizmine 2007 yılında iddialı bir giriş yapan Ela Quality Resort Hotel, bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’nde Mutfak Şefi Muzaffer Aydın önderliğinde bir Kupa, 8 Altın, üçü klasman birinciliği olmak üzere 12 Gümüş ve 13 Bronz Madalya ile kırılması zor olan bir rekora imza attı. Kendilerinin “34 Portal” adını verdikleri ödüllerle 2012 Almanya Aşçılık olimpiyatlarına hazır olduklarını göstermiş oldular.
Ela Quality Resort yeni bir ödülle taçlandırıldı - 2012
Zoover'in ziyaretçileri tarafından yapılan ankette "Çok iyi" olarak değerlendirilmişir ve ödüllerine yenisini eklemiştir.
En popüler Otellerden biri Ela Quality Resort seçildi - 2011
Ela Quality Resort seçkin Müşteri geri bildirimlerinden, bölgesinde en popüler otellerden biri olarak seçilmiş ve Fischer Award 2011 ödülünü almıştır.
Ela Quality Resort En iyi Aile Otellerinden Seçildi - 2011
Top Hotels yorum sitesi tarafından yapılan değerlendirmeye göre Rusya ve BDT pazarında otelimiz 2011 yılının ''En İyi Family-friendly Hotel'' ve ''En İyi Honeymoon Hotel'' olarak seçilmiştir.
"ELA QUALITY RESORT Hotel Dünyanın En İyi 99 Oteli Arasında" - 2010
Dünya genelinde tatilcilerin ziyaret ederek, tatil izlenimlerini anlattıkları ve bu bağlamda milyarlarca insanın tatilleri için bir numaralı referans niteliği taşıyan online paylaşım platformu HOLIDAYCHECK, tatilcilerin oy kullanımına göre dünyanın “En iyi 99 Otel”ini belirledi. Ela Quality Resort Hotel, Akdeniz Çanağındaki 1674 Türkiye Oteli arasında 6. sırada yer alırken; Belek’in 1 numaralı oteli seçildi. ELA QUALITY RESORT HOTEL’IN BAŞARISINI AĞIRLADIĞI MİSAFİRLERİ TESCİLLEDİ. WTTC ( Dünya Seyahat ve Turizm Örgütü ) Başkanı Jean-Claude Baumgarten ve Genel Müdürü Ufi İbrahim’in de katıldığı büyük bir organizasyonla 26 Mayıs 2007’de kapılarını açan ve Belek bölgesinin en pahalı yatırımları arasında yer alan Ela Quality Resort’un başarısını bu kez dünyanın dört bir yanından ağırladığı misafirleri tescilledi. Ela Quality Resort, internetten üzerinden satış yapan ve kurduğu sistem ile dünyanın en güvenilir seyahat ve tatil portallarından olan HolidayCheck'in müşteri anketleriyle belirlediği 2010 yılı dünyanın “En İyi 99 Oteli” arasına girdi. Dünyada 200 ülkeyi ziyaret eden 200 binin üzerinde katılımcının izlenimleriyle belirlenen istatistiklere göre Belek’in 1 numarası olan Ela Quality Resort, Akdeniz çanağında yer alan 1674 otel arasında ise 6. sırada yer alıyor. Genel Koordinatör Vadi Karatopraklı konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada bu ödülün krize rağmen oldukça yoğun geçen ve en önemlisi başarı ile tamamladıkları sezonun ardından kendileri için büyük bir armağan olduğunu ancak ödülün sürpriz olmadığını belirtti. Karatopraklı, bu başarının sırrını şu şekilde özetledi: “Türkiye’nin dünyanın en iyi otellerine ev sahipliği yaptığı ve sunduğu hizmet kalitesinin üstünlüğü bugün artık tüm turizm otoritelerinin kabul ettiği bir gerçek. Avrupa’nın en büyük seyahat portallarından olan HolidayCheck’de dünyanın dört bir yanından yaklaşık 81.000 otel için yapılmış 2 milyonun üzerinde yorum mevcut ve tüm bu yorumlar çerçevesinde Türkiye’nin destinasyon olarak 38 otelle birinci sırada yer alıyor olması ülkemiz adına gurur verici. Türkiye’yi 14 otel ile Almanya, 13 Otel ile Avusturya izliyor. Biz, Ela Quality Resort olarak yola çıktığımız ilk günden bu yana adımızdaki “Kalite” sıfatını %100 misafir memnuniyeti için her alanda geliştirme hedefinde olduk. Her sezon birçok yeni otel turistlerin beğenisine sunuluyor, artan rekabet çerçevesinde oteli çekici kılacak tek vazgeçilmez hizmet üstünlüğüdür, biz bunun bilincindeyiz. Bugüne kadar pek çok ödülle onurlandırıldık ama HolidayCheck gibi misafir yorumlarının değerlendirildiği ve tatile çıkacak turistin en güvenilir referans olarak gördüğü bir portaldan bu ödülün bize gelmesi farklı bir mutluluk. Ela Quality Resort’ta tek bir hedef var: Kişiye özel hizmetle maksimum müşteri memnuniyeti! Ve görüyoruz ki %100 misafir memnuniyeti için doğru yoldayız.” Turizmde başarının sırrının insana yatırımda gizli olduğuna inanan otel yetkilileri, toplam kalite için her hizmette kalite bilincini tüm çalışanlarına aşılamak amacıyla henüz inşaat aşamasındayken yaklaşık 500 bin dolarlık bir yatırımla Academy Q’yu faaliyete geçirmiş. Çalışanlarının Academy Q’da eğitime tabii tutularak, sınavdan geçerek göreve başladığı Ela Quality Resort, eğitimli ve kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde yıl boyunca personeline yabancıl dil, kişisel gelişim, kurumsal kültür gibi alanlarda eğitim programları uyguluyor. Otel, işletim sistemini A’dan Z’ye belgelendirmeye yönelik düzenlediği prosedür ve talimatlar ile her departmanında % 100 kalite hedefliyor. Personel kalitesini sunduğu en önemli ayrıcalık olarak gören Ela, yaşanan global ekonomik kriz çerçevesinde bir çok kurumun öncelikli olarak ertelediği ya da iptal ettiği eğitim giderlerine bu yıl da pay ayırmaya devam ediyor. Otel, önümüzdeki yaz sezonu için şimdiden çalışmalara başlamış bile, şu günlerde dil eğitimleriyle başlayan eğitim programı önümüzdeki aylarda da devam edecek. 5 Mart’ta Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenecek HolidayCheck Awards 2010 Ödül Töreni için geri sayım başladı.
"Kalitemizi Belgeledik." - 2009
2007 yılı Mayıs ayından beri hizmet veren otelimiz TUV HESSEN akredite kuruluşu tarafından TUV PROFICERT markası adı altında yapılan denetimlerden başarı ile geçerek kalite yönetim sistemi belgelendirmesi almaya hak kazandı. 2009 yılında başlamış olduğu çalışmalar neticesinde ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001:2009 Çevre Yönetim sistemi standartlarını yerine getirmek suretiyle kalitemizi uluslar arası standartlarda tescillemiş olduk.
7. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’nde 8 Ödül - 2008
ELA QUALITY RESORT OTEL, GASTRONOMİDE KALİTESİNİ BİR KEZ DAHA TAÇLANDIRDI… Birçok ödüle sahip olan Ela Quality Resort Otel, Dünya ve Türk mutfağı'nın profesyonel aşçılarını ve gastronomi severleri buluşturan 7. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’nde de ödüle doymadı. 2008 yılında yurt içinden 1200, yurt dışından 20 ülkeden 800 aşçının katıldığı festival alanında dünyanın en önemli yarışmalarından biri olarak gösteriliyor. 21 Mart’tan bu yana TUYAP’ta devam eden Festivalde bu yıl da İngiltere, Almanya, İtalya, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, Azerbaycan, Rusya, , Kanada, Ukrayna, Romanya başta olmak üzere çok sayıda ülkeden katılan yaklaşık 1684 aşçı çeşitli dallarda madalya almak için yarıştı. Uluslar arası juri üyelerinden oluşan juri heyeti 150 şefin yurtdışından katıldığı yarışmada Ela Quality Resort ekibi de farklı dallarda ödüle layık görüldü. Yarışmada Ela Quality Resort Oteli, aynı zamanda Aşçılar Milli Takımı’nda olan Executive Sous Chef Muzaffer Aydın, Fransız Mutfağı Şefi Ferhat Ülker ve Mutfak Süsleme Sanatçısı Abdi Gündüz temsil etti. Ekip, otelin Osmanlı Saray Mutfağından örnekler sunduğu Kuşhane A La Carte Restoranı mönüsünde bulunan “Pekmezde Pişirilmiş Ayva Eşliğinde Kuzu Küşnemesi” yemeği ile 20 yerli, 20 yabancı olmak üzere toplam 40 rakip takımı geride bırakarak Kuzu Yemeği Ustaları Dalında Altın Madalya’ya layık görüldü. Yarışmada, otelin Fransız Mutfağından örnekler sunan La Passion A La Carte Restoranı mönüsünde yer alan “Somon Kek Üzerine Morel Mantarı Dolması” ise altın madalyanın sahipsiz kaldığı Mantar Yemeği Ustaları Dalında Bronz Madalya ödülü aldı. Altın madalyanın sahipsiz kaldığı bir diğer dal olan Modern Mutfak Dalında ise otelin La Perla Italyan A La Carte Restoranı mönüsünde yer alan “Bıldırcına Sarılı Karides ve Taze Baharatlarla Panelenmiş Dana Bonfilesi” Ela Quality Resort Ekibine Gümüş Madalya getiren lezzet oldu. Ödüle doymayan ekip Yerel – Özgün Mutfak Dalında ise yine Kuşhane A La Carte Restoranı mönüsünde yer alan “Balık İslim Kebabı” ve Teppanyaki Hida Japon A La Carte Restoranı mönüsünde sunulan “Bal ve Susamla Panelenmiş Somon Balığı” yemekleriyle iki adet Merit Ödülünü evine götürmeyi başardı.
Başarı Plaketleri ve Sertifikalarımız - 2008
Dört Büyükler tarafından 2008 yılının en beğenilen Belek hoteli ödülüne Ela Quality Resort layık görüldü. Ela Quality Resort Hotel tur operatörlerinin workshoplarına katıldı.
Hong Kong International Culinary Classic - 2007
12-16 Mayıs tarihleri arasında Hong Kong’da düzenlenen uluslarası Hong Kong Culinary Competition 2007’de Ela Quality Resort Hotel’den Kaan Şen ve Çağrı Esmer yarışmaya kuzu sırtı, piliç yemekleri, somon ve Çin mutfağı kategorilerinde katıldılar. Ela Quality Otel bu yarışmada somon yemekleri dalında zencefil ile aroma edilmiş poşe somon ile bronz madalya kazandı.
Rakılı Kokteyller Yarışması 2007
Türkiye Barmenler Derneği ve Burgaz Rakı’nın düzenlediği rakılı kokteyller yarışması sonuçlandı. The Marmama Oteli’nde 32 barmenin katılımıyla gerçekleşen yarışmada, ikinciliği “Occolife” adlı kokteyliyle Ela Quality Resort Otel’den Orçun Akın elde etti Occolife Tarifi: 2cl Burgaz rakı, 5cl süt, 2cl muz likörü, 2cl kahve şurubu, 1 cl Hindistan cevizi şurubunu 1çay kaşığı rendelenmiş Hindistan cevizi ile karıştırıyorsunuz. Üzerine çikolata rendesi serpiyor ve kısa bir bardakta servis ediyorsunuz.
2007 Uluslararası Mutfak Günleri Festivali’nde büyük başarı!
2007 Yılında dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Mutfak Günleri Festivaline, inşaatı halen devam etmekte olan Ela Quality Resort Otel mutfak ekibi, hazırladıkları çok özel yemek showları ile katıldı. Dünya Şefler Birliği WASC kuralları ile yapılan yarışmada Türk ve yabancı ünlü şef ve gurmelerden oluşan jüri önünde 700 aşçı hünerlerini sergiledi. Yarışma sonunda Ela Quality Resort Otel mutfak ekibi 29 ödülün sahibi olarak büyük bir başarıya imza attı. Festivalin ilk başladığı tarihten bu yana ilk kez mutfağı inşaat aşamasında olan bir ekip aylardır süren hazırlıkları sonucunda yarışmaya kabul edildi. Otelin mutfak ekibi ayrıca daha önceki yıllarda yarışmadan altın madalya kazanmış yetenekli aşçılardan oluşturuldu.
EUROPESPA Well Sertifikası - 2007
2007 Yılında dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Mutfak Günleri Festivaline, inşaatı halen devam etmekte olan Ela Quality Resort Otel mutfak ekibi, hazırladıkları çok özel yemek showları ile katıldı. Dünya Şefler Birliği WASC kuralları ile yapılan yarışmada Türk ve yabancı ünlü şef ve gurmelerden oluşan jüri önünde 700 aşçı hünerlerini sergiledi. Yarışma sonunda Ela Quality Resort Otel mutfak ekibi 29 ödülün sahibi olarak büyük bir başarıya imza attı. Festivalin ilk başladığı tarihten bu yana ilk kez mutfağı inşaat aşamasında olan bir ekip aylardır süren hazırlıkları sonucunda yarışmaya kabul edildi. Otelin mutfak ekibi ayrıca daha önceki yıllarda yarışmadan altın madalya kazanmış yetenekli aşçılardan oluşturuldu.
"Ela Quality Resort kalitesini bu kez de ağırladığı Avrupalı misafirler tescilledi." - 2007
Turizmde başarı için en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğuna inanan Ela Quality Resort Hotel, 2007 yılında henüz açılmadan kurduğu Academy Q adlı okulunda yetiştirerek sezona hazırladığı personelinin sunduğu ayrıcalıklı hizmetle başarısını tescillemeye devam ediyor.